ETKİLİ FİKİRLER

ETKİLİ FİKİRLER

Etkili ve Profesyonel fikirlerle fark yaratın. Rakiplerinizi geride bırakın! 

İNTERNET SİTESİ AÇMAK İÇİN ETKİLİ FİKİRLER NELERDİR?

Geçmişten bugüne gelişmekte olan teknolojinin bize getirdiği dezavantajların yanında, avantajlarının da fazla olduğu artık günümüze damgasını vurmuştur. İnternetin hayatımıza girmesi ve sanal dünyanın gündemimize oturması ise artık bir çok şeyin internet üzeriden yapılmasını sebep vermiştir. Çok büyük kolaylıkların yanı sıra zamandan , hızdan ve maddi yönden büyük bir kazanç sağlayan internet ağı ile artık hepimiz hemen  hemen bir bütün hale geldik. 

Şöyle bir geçmişe gidecek olursak ve şimdiki zamanla karşılaştıracak olursak en büyük örneklerden biride Akıllı telefonların gündeme gelmesidir. Geçmişte kullanılan cep telefonları  sadece, konuşmak mesajlaşmak için iken , bugün küçükten büyüğe hepimizin elinde olan cep telefonları ile internet ağına ulaşmak, sosyal medyada dolaşmak, ve bir çok web sitesine girip çıkarak gerek alış verişlerimizi oturduğumuz yerden , gerekse  aklımıza takılan her türlü sorunun  cevabını da internet sitesinde oluşturulan  web sitelerine girerek bulmak gibi işlemleri  tek bir tuşla yapar hale gelmiş durumdayız. 

Fakat anlattığımız tüm bu işlemler  internetin azizliğinden olsa sanal ortamda aradığımızı bulmanın en büyük etkenlerinde biride her arama karşımıza çıkan web siteleri ve internet sitelerinden kaynaklıdır. 

Bu nedenle büyük, küçük tüm işletmelerin en büyük tanıtım araçları haline getiren web sitelerin aranılan hale gelmiştir. Artık geçmişte yaşanan firma tanıtma, reklam yapma gibi tüm külfetli  işlemler internetin ve web sitelerinin oluşması ile rövanşta bir hale gelmiştir. 

İşte bu durum da neden web sitesi  sahibi olmamız  gerektiği yönünde etkili fikirleri ortaya çıkarmıştır. 

İşlemeniz büyük yada küçük olması hiç önemli değildir. Asıl önemli işletmeniz için iyi bir imaj sağlamak ve diğer firmalar üzerinde kaliteli bir işletme olduğunun izini bırakmaktır. 

İşletmeniz için tanıtımı yapılacak olan ürünün , hareketli, görüntülü ve sesli sunumu siteniz ziyaretçisine en iyi tanıtım görevini üstlenir . Ve sitenizi ziyaret eden kişilerin mutlak suretle aklında kalır. 

Sitenin şahıs sitesi olması halinde (ressam, sanatçı, yazar v.b) web sitesine yapılan ziyaretler ile şahsın eserleri yaptıkları ve yapacakları hakkında bilgi almasını, ortaya çıkarmış bir eserin satışının site üzerinden sanal ortamda daha çabuk gerçekleştirmesini sağlar. 

Web sitesi , sanal ortamda açılan bir sergi yada tanıtım ile sizlerin şubesi olarak işlevini tamamlar.  

Otel, pansiyon, Tatil köyleri gibi rezervasyon sistemi çalışan işletmelerde, online rezervasyon, online ödeme (banka kartı, havale yolu ile ödeme imkanı) imkanı sunarak siz müşterilerinizin ve biz müşterilerin sadece tuşlar yardımı ile işletmenizin emek ve uğraş sarf etmeden hizmetinizi satmanızı ve pazarlamanızı sağlar. 

İşletmenizin düzenlediği kampanyalar  olsun, firmanızın tanıtımı olsun broşür basımı ve dağıtımı gibi uzun süreli araçları ortadan kaldırarak tek bir hareket ile gönderilecek olan e- mail yoluyla  işlemini  bir çok kesime ulaşma imkanı sağlar. 

İşletmenizde satışını yaptığınız yada pazarladığınız ürünün veyahut kendi işletmeniz için aldığınız ürünleri belli gün ve saat süreçleri içinde iade, değişim ve iptal ettirme olanağını sunar. 

İşletmenizin, sizin yada ürünleriniz hakkında bilgi almak isteyen ve tanımak isteyenlere web sitenizin adını söylediğinizde hem siz, hem de karşı tarafı zamandan tasarruf eder. 

Asıl önemli konulardan biri de reklam, tanıtım, kampanya bilgileri gibi durumlar dahil , diğer reklam araçları(Broşür,Dağtım, Davet)  ile karşılaştırıldığında maddi açıdan maliyeti düşük, tanıtımı büyük bir reklam aracıdır. 

Ve  sanal dünyaya alışkanlıklarına bakıldığı zaman , herkese hitap etmesi ve herkes tarafından kolay ulaşılabilir bir işletme haline gelmesi ile gelir seviyesi en geniş ve en yüksek satış , reklam aracıdır. 

Daha kısa ve net bir şekilde anlatacak olursak ta; gelişen ve gelişmekte olan dünyanın tüm insanları bir ürün almak yada bir konu hakkında bilgi edinmek istediğinde o ürünün yada bilginin içeriği için hemen" google"başvurarak araştırma ve bilgi edinme yoluna girerler. Bunu yapmayanınız  artık neredeyse yoktur.  Gerek çevremizdeki kişiler, gerekse bizler çevremizdekilere internete bak, google'dan araştır cümlesini kurarız. 

İşletmelerin internet (sanal) dünyasında yeri günden güne artmaktadır. Bu nedenle büyük yada küçük fark etmeksizin tüm işletmeler öncelikli olarak web sitesini önemsemektedirler. 

İşletmenizin web sitesinin olması, rekabete katıldığınız anlamına gelmemektedir.  Rekabet içerisinde olan işletmeler yada firmalar web siteleri arama ayarları (seo optimizasyon) ayarlarını yaptırarak , sitelerinin "yandex, google, yohoo, bing " gibi arama motorlarında ilk sıraya çıkmasını sağlamaktadırlar.  Örnekleyecek olursak; yazının başında  bahsettiğimiz akıllı telefonlardan verelim örneğimizi, misal bir cep telefonu almak istiyorsunuz ve bunun için google girdik , cep telefonu yazdık işte o anda karşımıza çıkan ilk sayfadaki web sitelerini  araştırarak ürünlerini inceleyerek , beğendiniz ürünü siparişini ve satın alma işlemini gerçekleştiririz. Yani bir ikinci , üçüncü sayfaya bakma gereksinimi , araştırma gereksinimi duymayız. 

Tüm bu sebepler ve nedenler göz önünde bulundurularak, büyük yada küçük işletmenizin veyahut firmanızın artık bir web site sahibi olması gerektiğinin altına çizmek gerekir. Ancak yaptıracak olduğunuz Web sitesinin mutlak suretle usta  ve işinin uzmanı , yaptığı için arkasında duran , işi bitti diyerek elini kolunu sallayarak sizleri tek başına bırakmayan bir  Web Site Tasarımcısı tarafından yada yılların tecrübesi ile harmanlanmış, müşterinin istek ve arzularının tespiti en iyi şekilde yaparak hizmet veren AYK  WEB SİTE TASARIM  tarafından  yapılması, sizleri , işletmenizi yada firmanızı üst noktalara taşıyacaktır. 

AYK WEB SİTE TASARIM  ile tanıştığınızı andan itibaren, işletmeniz, firmanız yada şahsınız için tasarlanacak olan bir web sitesi ile 

İşletmenizin , firmanızın kurumsallığı belirlenecek,

İşletmeci olarak yada firma sahibi olarak güvenirliğiniz artacak 

İşletmenizin , firmanızın , şahsi ürün ve eserlerinizin satışı artacak,

İşletmenizin , firmanızın , şahsınızın  telefonları   susmayacak, 

7/24 açık olan web sitenizi sayesinde işletmeniz, firmanız, şahsi ürünleriniz ve eserlerinizin reklamı olacak 

Ziyaretler nedeni ile müşterileriniz artacağı gibi , web sitesi sayesinde müşterileriniz size çok daha kolay yollarlar irtibat kurarak iletişim sağlayacak

Firmanıza, işletmenize, şahsınıza ait , tüm ürünleri sergileyebildiğiniz gibi düzenlendiğiniz tüm kampanyaların bildirimi çok daha kolay yolla duyuracaksınız. 

Hala bir  Web siteniz yok ise  AYK WEB SİTE TASARIM olarak sizlere bu konuda yardımcı olmak ve firmanızı, işletmenizi üst seviyelere çıkarak arananlar sırasına çıkarmak için hizmet vermeye gönüllüyüz.  

İşletmeniz, firmanız yada şahsınızın için yaptıracak olduğunuz veya sahip olacağınız bir Web tasarımının sizlere ne sağlayacağının, ne kadar yararının ve faydasının olduğunu merak ediyor görerek farkı yaşamak istiyorsanız AYK WEB SİTE TASARIM ile yani  irtibata  geçmelisiniz.    

Aklınıza takılan ; internet sayfası tasarımı, internette site yaptırmak, internette site yapmak , internette site açmak, internete site kurmak, internette site oluşturmak, neden internet sitesi yaptırmalıyım, profesyonel web tasarım zorunlu mu gibi tüm sorularınızın cevapları için AYK WEB SİTE TASARIMI arayarak bilgi alabilirsiniz. 

AYK WEB SİTE TASARIM olarak yaptığımız ve  teslim ettiğimiz web sitelerinin sonrasında " işimiz teslim ettik, bitti" mantığı gütmeden yapmakta olduğumuz işin her daim arkasındayız. 

AYK WEB SİTE TASARIMIN farkını yapacak olduğunuz ön görüşmede hissedecek , ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz çalışma sonrasında ise yaşacaksınız.

 

Paylaş


DENİZLİ WEB TASARIM

DENİZLİ WEB TASARIM

ÇERKEZKÖY WEB TASARIM

ÇERKEZKÖY WEB TASARIM

KAPAKLI WEB TASARIM

KAPAKLI WEB TASARIM

SEO NEDİR

SEO NEDİR

KURUMSAL PAKET

KURUMSAL PAKET

BİREYSEL PAKET

BİREYSEL PAKET

ETKİLİ FİKİRLER

ETKİLİ FİKİRLER

WEB TASARIM DÜNYASI

WEB TASARIM DÜNYASI

HEMEN ARA
Çerkezköy Web Tasarımcı