SEO NEDİR

SEO NEDİR

SEO NEDİR ?

Search Engine Optimization açılımının baş harfleri kullanılması internet (sanal) dünyada karşımıza çıkan SEO kelimesinin Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu olarak telafuz edilmektedir.Tanımından ve isminde de anlaşılacağı gibi, internet  (Sanal Dünya )projelerinin arama motorlarına (google , bin, yandex, yahoo v.b) beli kurallar ile uygun şekle getirilmesi ve site aramalarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bir  çalışma sistemi olarak ta  anlatılabilmektedir. 

Kısacası  arama motoru optimizasyonu ile web sitelerinin arama motorlarında (google,yandex,bing, yahoo v.b)  daha rahat , kolay bir şekilde taramasına olanak sağlayacak halde arama motorlarının kural ve şartlarına uygun hale getirilmesi ile hedeflenen anahtar kelimelerin arama motoru aramalarında yükseltilerek üst seviye çıkarılması işlemidir. 

Günümüz internet dünyasında en çok ve sık kullanılan arama motoru GOOGLE olması nedeni ile dde #SEO  ve internet kuralları ile şartlarında belirleyen  kuruluş GOOGLE olmuştur. GOOGLE yapılan site aramalarında her daim kaliteli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Web sitelerinde kalite diye tanımlanan konu ise, site içi optimizasyonlar, popülerlik  tamını da site dışı yapılan çalışmalara  bağlıdır.  AYK WEB TASARIM  ile Web sitenizi için yapılacak  seçimler , doğrultusunda yol alan projelerin başarıya ulaşması her zaman mümkündür.  Bu neden Web sitesiniz için , Seo çalışmasının bir ön hazırlığı bir de planlaması olmalı ve bu doğrultuda hareket edilmelidir. Bunlar İç site çalışması ve Dış site çalışması diye ikiye ayrılır. 

Seo İÇ SİTE ÇALIŞMASI 

Google, yandex,bing, yahoo gibi arama motorları; web sitelerine belirlenen şartlar ve kurallar dahilinde kalite puanına tabi tutar ve puan verir .  Bu puanın kaynağını, sitenizin genelinde kullanılan metin içeriği, görsel içerikleriniz , kullanıcı dostu ara yüz, temiz ve hızlı kod yapısı, arama motoru etiketleri oluşturmaktadır. Site içi optimizasyonun  genel amacı sitemizin kullanıcı yararına olduğunu ve kaliteli olduğunu arama motorlarına ispatlamak ve kanıtlamaktır. Oluşturduğunuz web sitesi içeriğinde kullandığınız özgün metinler, kullanıcı okuyanlarına , araştırmacı kullanıcılara okuma esnasında keyif vermelidir. AYK WEB TASARIM olarak ;  Web siteniz ile ilgili hazırladığınız yazılar ne kadar özgün kaliteli ve doğal ölçülerde olursa, kullanıcılar, site ziyaretçileri  içerik yazıları okuyacak ve sayfanızda daha fazla vakit geçireceğini, kullanılan görselin de en az içeriklerimiz kadar önemli bir yer kapladığını,  görselliğin özgün ve kalitelisi, web sitenizin puanını yükseltecek , ayrıca ziyaretçilerin gözünde özgün bir site görümünü kazanacağını belirtmek isteriz. 

Arama motorları (google, yandex, bing, yahoo v.b) sitenizi analizini ve taramasını gerçekleştirirken gereksiz bir kod yapısı yerine,  daha rahat analizi yapılan ve taranan  temiz kod yapısı ile özelliği arar ve karşılaşmak ister. Ve web siteniz için en önemli sorunlardan biride kullanıcıların ve ziyaretçilerin çoğu zaman yavaş açılan bir  sitenin, açılmasını beklemeden terk etmesidir. AYK WEB TASARIM bu durum sitenizin kalite puanını düşüreceğinin altını çizer.  

Arama motoru etiketleri, sitenizin iyi algılanmasını ve arama motoru sonuçlarında doğru indekslemeye neden olan parametrelerdir.  Meta olarak tanımlanan bu  maddenin içeriği; sayfa başlığı, sayfa açıklamaları, sayfa dil etiketleri , sayfa içeriği ve web sitenizi arama motorlarına tanıdan tüm etiketleri kapsamaktadır. Bu etiketlerin kullanımı için mutlak suretle uzman desteği almalı yada AYK WEB TASARIM yıllara dayanan tecrübesinden destek almalısınız. 

SEO DIŞ ÇALIŞMASI 

Başlık girişinde anlaşılacağı üzere Dış Seo çalışması , web sitenizin dışındaki yapılan tüm çalışmaları kapsamıdır. Sanal dünya (internet) projelerinin , aranırlığını (popülerliğini) arttırmak,  bilinmesini ve konuşulmasını sağlamaktır. Bu çalışmalar titizlik isteyen çalışmalar olup, en büyük hataların yapıldığı durumları meydana getirebilir. Yapılan hatalar ise arama motorlarından (Google, Yandex, bin,  Yahho v.b) sitenizin silinmesine kadar uzanabilir.  Bu nedenle web siteniz için yapılacak olan Bir SEO çalışması işin ehli profesyonel kişiler yada AYK WEB TASARIM  tarafından yapılmalıdır. 

Sanal (internet) dünya projelerinde kullanıcılı ve ziyaretçiyi yanıltan  yönlendirmeler ve aklıda tutulamayan uzun URL yapıları ile kalitesi düşük web tasarım konuları , kullanıcı odaklı olmamanın yanı sıra arama motorlarının dikkatini çekerek sitenizin kalitesini düşürür. 

Web sitelerimizin ana kuralı düzen ve erişebilirlik olmalıdır. Her yaştaki ve her seviyedeki kullanıcının rahatlıkla sitenizi kullanabilmesi gerekir.  AYK WEB TASARIM ile web sitenizdeki site renkleri, yazı fontları ve iç bağlantılara önem veren çalışma ve projelerle başarıya ulaşacaktır.  #SEO çalışması ile hedeflenen asıl amaç kullanıcılara yararlı  ve kaliteli bilgileri sunulmasıdır. AYK WEB   TASARIM olarak sizlerin web sitelerindeki SEO çalışmalarını;   yılların verdiği tecrübe ile çağdaş yenilikçili yaklaşımları harmanlayarak, siz müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.   

Web Tasarımlarınızın için gerek duyulan ve sizi üstü seviyelere taşıyacak bir SEO çalışması için AYK WEB TASARIMI arayarak, üstün kalite ve hizmet ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. 

Paylaş


DENİZLİ WEB TASARIM

DENİZLİ WEB TASARIM

ÇERKEZKÖY WEB TASARIM

ÇERKEZKÖY WEB TASARIM

KAPAKLI WEB TASARIM

KAPAKLI WEB TASARIM

SEO NEDİR

SEO NEDİR

KURUMSAL PAKET

KURUMSAL PAKET

BİREYSEL PAKET

BİREYSEL PAKET

ETKİLİ FİKİRLER

ETKİLİ FİKİRLER

WEB TASARIM DÜNYASI

WEB TASARIM DÜNYASI

HEMEN ARA
Çerkezköy Web Tasarımcı