WEB TASARIM DÜNYASI

WEB TASARIM DÜNYASI

WEB TASARIM NEDİR ?

Türkçe karşılığı  ağ anlamına gelen web günümüz gelişen çağdaş teknoloji ve bu teknoloji ayak uydurmak adına kullandığımız internet sistemi  üzerinden yayınlanan birbirleriyle bağlantılı, hiber metin yapı taşlarından oluşan bir bilgi  donanımıdır. Web; internet üzerinden sağlanan yazı, graik, video, ses ve yazılardan ulaşan verileri, bir başka bilgisayara ileten internet servislerinin tamamını kapsamaktadır.  Bilgisayarınızda görmekte olduğunuz  her bir web dökümanına  ise web sayfası denmektedir

Ancak bizlerin bu hizmetten yararlanabilmesi için ve görülebilmesi  geri planda çalışan bir  çok yazılım  mevcuttur. Web sayfaları özel bir program ve dil ile hazırlanır.  Bir kurum veya kişiler Web sayfalarını bir  araya getirerek Web Sitesi oluşturabilir. Ancak Web  sayfası hazırlamak ve bunları arada toplamakta, özel bir programı ve dili gerektirmektedir. Bu nedenle  oluşturulacak olan bir Web sitesi  için mutlaka işi bilen bir  Web tasarımcısı tarafından yapılmalıdır.  

Kendinize ait bir kurumun kurumsal kimliğini yada  sizlerin kimliğinin yansıtılmasında ve tanıtımı amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlerim oluşturulması aşamasına ise web tasarımı denmektedir.

Sahip olduğunuz ,kurumun , firmanın , işletmenin , kimliğini ortaya  çıkaracak, imzasını atacak ve akıllarda kalıcılığını sağlamak için başarılı ve iyi  bir web tasarımı hizmeti ile gerçekleşir. 

Hizmetini alacak olduğunuz web tasarımı ile Firmanız , işletmeniz için yaptıracak olduğunuz bir web tasarımı ile firmanız olumlu bin İmaj ve isime sahip  olacaktır.

A-  Web tasarım hizmetlerinden yararlanan firma ve kurumlar, gerçekleştirdiği kampanyaları , yenilikleri, gelişmeleri ve değişimleri  yapılacak güncellemeler ile çok daha çabuk ve daha büyük bir kitleye duyura bilecektir.

B- Firmanız için hazırlanan bröşür, afiş basımı gibi materyallerden kurtularak, reklam  ve tanıtım masraflarından ciddi ölçüde tasarruf edeceğiniz gibi firmanız  tanıtımındaki zaman kaybını ortadan kaldıracaksınız.

C- 7/24 web sitesinin açık olması ve ulaşılabilirliği sayesinde E - ticaret yapan siteler sürekli para kazanmaya ve kazandırmaya açık olacaktır.

D- Kurum veya firmaların aynı  bölgede bulunduğu müşterisi ile ayrı  bölgede bulunan  müşteri yakınlığı  eşitlenecek , böylece mesafe farkının önemi ortadan kalkacaktır.

E- Firmanız arama motorlarında bir çok kişinin karşısına çıkacak ve müşteri seviyesini yükseltecektir.

F- İnternet kanalıyla yapılan araştırmalarda firmanız google sayfasının ilk sıralarında yer alacak ve sektör rekabetinde yerini alacaktır.

G- Firmanız , kişilere ve müşterilerinize güven verecektir.

H- Kısacası firmanız için  sahip olduğunuz web sitesi ile başarıya ve kazanca giden yolda size rehber  olacaktır.

Fakat web tasarımı her dalda olduğu gibi kendi özgü   ana özellikler oluşturularak meydana getirilmeli ve çalışması ona göre yapılmalıdır.  Kaliteli ve başarılı bir web tasarımı için ve web tasarım hizmetini için bazı ip uçlarını sıralayacak olursak

√ Düzen ;  Web sitelerinin asıl amacı ve hedefi kullanıcıların aradıkları bilgiyi hızlı ve seri bir şekilde bulmasına yardımcı olmaktır.  Bu nedenle metinler ve grafik belli bir düzen içinde olmalı , tasarım dengede tutulmalı , tutarlılık gösterme özelliği ile  bütünlüğünü korumalıdır.

√ Renk ; Renk uyumu basit bir şekilde  siyah - beyaz olabileceği gibi  web uyumlu renkler kullanılarak kuruluşun, işletmenin  markasını ve imajını ön plana çıkarır nitelik taşımalıdır. Bu nedenle renk seçiminde müşteri istekleri ve amacı göz önünde tutularak karar verilmelidir.

√ Grafikler ;  Web tasarımında kullanılacak grafikler logo, clipart, fotoğraf  yada simgeler halinde kullanıbilir.  Kolaylık açısından çok sıkışık bir yapı düzeninden uzak durulmalıdır. Sayfanın açılış hızını kesmeyecek boyutta ve web sayfasının içeriğine uyumlu olarak uygun bir konumlandırma  yapılmalıdır.

√ Fontlar;  çeşit yapı tipleri kullanarak bir veb sitesinin  tasarım başarısını ve kalitesini artırmak mümkündür.  Çoğu web tarayıcıları sadece "web-güvenli yazı tipleri" olarak tanınan fontları , okunabilir şekilde görüntüleyebilmektedir.  Bu sebeple çalışacak olduğunuz tasarımcı  yaygın olan bu grup içindeki yazı tipleri ile çalışmaya dikkat etmelidir.

√ İçerik ;  Görsel tasarım  ve metin  yoluyla sitenin  vereceği mesaja dikkat çekmek amacı ile içerik çalışması yapılabilmektedir.  Okuyucusunda heves uyandırmak,  şaşırtmak ve okuyucusuna isteğini   vermek gerekebilir. Bu şekilde kullanıcının sitede daha fazla vakit geçirmesi  olağan bir durum haline gelecektir. Kullanacağınız yazılı metin yada içerik faydalı ve ilgili olmalıdır.  Yazılı metin  içeriği  ilgili  anahtar kelimeler  yazılı metin içinde olmalı  ve anahtar kelimeler , arama motorları için optimize  edilmiş bir şeklide uygun uzunlukta olmasına dikkat edilmelidir.

√ Navigasyon;   Web tasarım sitesini oluşturma aşamasında menüler ve diğer navigasyon araçları kullanıcıların ,  bir web sitesinde nasıl arama yaptığını , nasıl göz attığı gibi unsurları göz önünde bulundurarak yapılandırılmalıdır.  Kullanıcının site içinde aradığı bilgiyi bulma hedefli  ve verimli olarak kurgulanmalıdır.

√ Multimedya ;  Web tasarımda oluşturulacak olan  video ve  ses içerikleri kullanıcıların draha kolay ve hızlı  anlamasına ve bilgileri kavramasına fayda edebilir. Bu durum kullanıcının web sayfasında beklenen daha fazla vakit geçirmesine ve ziyaretçilerinin oluşmasına neden olabili

√ Uyumluluk ; Web sayfasının doğru bir şekilde görüntülenmesini artırmak ve sürekli olarak aynı performansı sağlamak için , farklı tarayıcı ve işletim  donanımında sorunsuz çalışabilecek bir web sayfası tasarlamasına dikkat edilmelidir.

√ Teknoloji ; Teknolojinin yeniliklerinden faydalanmak , tasarımcıları he daim dinamik , taze , yaratıcı ve profesyonel  web tasarımı içinde uygulayacakları izin yenilikçi hareket katmak  özgüven ve özgürlük verir.

√ İnteraktif;  Web tasarımı içinde kullanıcıların yorumları  katarak  ve aktif kullanıcı katılımını  artırabilirisiniz. Bunun için E-posta  ve E - Bülten kayıtları ve yayınlarını sunarak ziyaretçilerinizle , müşterilerinizle her daim iletişim halinde olduğunuz kullanıcılara dönüştürebilirisiniz.

Tüm bu hizmetleri kusursuz ve büyük bir hizmet kalitesi içinde almak ve kullanıcılarınıza aynı hizmet ve kalitesi ile kusursuz bir web sitesi sunmak istiyorsanız. Firmamızın Web tasarım hizmet fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Farklı çizgi ve   kalitesi ile hayallerinizin gerçekleştirmek için verdiğimiz  Web tasarım, web yazılım , resposive web tasarımı , mobil uyumlu web sitesi, E-ticaret sitesi  tasarımı, Logo, kurumsal kimlik  tasarımı, dijital reklam tasarımı, seo gibi tüm hizmetleri sizlere sunmanın haklı gururunu yaşamakta sizlerle  ve sizlerin kullanıcıları ile bu gururu paylaşmaktayız. 

Sizinde işletmeniz, firmanız için bir kurumsal bir  kimliğe ihtiyacınız varsa ,  hayalleriniz doğrultusunda imajinızı  oluşturmak ve imzanızı atmak  için sizlerleyiz. Siz müşterilerimizin güveni ve memnuniyeti bizim başarımızdır.  

Firma olarak  yaptığımız her işin kalitesi ve farkının ayrıcalığını yaşamak için bizimle mutlaka görüşmeli ve fikirlerinizi uygulamaya geçmelisiniz. Firmanız, işletmeniz ve kendiniz için ataca olduğun bir adım , başarı merdivenin ilk basamağı olacaktır.  Başarı merdivenin ilk basamağı biz , zirvesi ise  sizler için hazırladığımız ve web tasarımımız olsun.

Çağdaş teknolojinin ve yenilikçi gelişen dünyamızda , yenilikleri sizler adına takip eden firmamız her  daim yaptığı işin güvencesini ve garantisini vermekle birlikte yaptığımız her işin arkasında durmaktayız.

Hedefimiz sizlerin başarısı  olup, sizlerin başarısının bizlerin başarısı olduğu bilincinde  yapmakta ve tasarlamakta olduğumuz her web tasarımında itinalı ve özenli bir çalışma sergilemekteyiz.

Başarıya giden yol Web Tasarım anahtarı için tek yapmanız gereken firmamız ile iletişime geçmek olacaktır.

Paylaş


Web tasarım

Web Siteci

Web sayfası

İnternet sitesi

İnternet sayfası

İnternet sitesi yapanlar

DENİZLİ WEB TASARIM

DENİZLİ WEB TASARIM

ÇERKEZKÖY WEB TASARIM

ÇERKEZKÖY WEB TASARIM

KAPAKLI WEB TASARIM

KAPAKLI WEB TASARIM

SEO NEDİR

SEO NEDİR

KURUMSAL PAKET

KURUMSAL PAKET

BİREYSEL PAKET

BİREYSEL PAKET

ETKİLİ FİKİRLER

ETKİLİ FİKİRLER

WEB TASARIM DÜNYASI

WEB TASARIM DÜNYASI

HEMEN ARA
Çerkezköy Web Tasarımcı